info@pcpointbilisim.com        90 - 488 - 221 - 0606

Teknik Servis

Teknik Servis

HİZMETLERİMİZDEN BAZILARI AŞAĞIDA LİSTELENMİŞTİR:

Yerinde veya Uzak Destek ile Bilgisayar Teknik Desteği.
Bilgisayar Onarım Hizmetleri ve Sorun Giderme.
Bilgisayar Kurulumu ve Yapılandırmaları.
Sistem Güvenlik Testi.
Ağ Oluşturma/ Kablolu / Kablosuz Ağ.
Donanım onarım hizmetleri/ Yükseltmeler / Kurulum.
Yazılım onarım hizmetleri / Yükseltmeler / Kurulum.
İşletim Sistemi Güncellemeleri (OS).
Anti-Virüs Kurulumu / Kaldırma.
Anakart veya Diğer Donanım parçalarını Değiştirme.
Listeye yazamadığımız daha birçok teknik destek ile hizmet vemekteyiz.

Bilgisayar teknik desteği ile ne demek istiyoruz ?

Bir bilgisayar teknik destek servisi tarafından gerçekleştirilebilecek görevlerin sayısı o kadar çok fazladır ki, her birini listelemek için birkaç makaleye ihtiyacımız olur. Ancak bu çok sıkıcı olacağı için hepsini listelemeyeceğiz, bunun yerine sadece en temel olanlarından bazılarını adlandıracağız.

Firmamız teknik desteğinin kapsadığı çoklu görevleri tanımlamanın en basit yolu, donanımla ilgili görevler ile yazılımla ilgili görevler arasında ayrım yapmaktır.

Donanım : Bu grup, hasarlı bilgisayar bileşenlerinin onarımı, bilgisayarların iç temizliği, anakartların test edilmesi, Bios’un yapılandırılması, özelleştirilmiş bilgisayarların montajı, bileşenlerin güncellenmesi, güç kaynaklarının onarımı gibi faaliyetleri içerir. aşırı ısınma sorunlarının çözümü, çevre birimlerinin kurulumu veya ağların kurulumu, diğerleri arasında.

Yazılım : Burada her türlü yazılımı kurmak, işletim sistemlerini kurmak veya güncellemek, kayıp verileri kurtarmak ve yedek kopyalar oluşturmak, sabit disk alanını boşaltmak, kötü amaçlı yazılım sorunlarını çözmek (virüsler, Truva atları, casus yazılımlar vb.) veya diğerleri arasında gereksiz programların kaldırılması.

İşletmeler ve ev kullanıcıları, her geçen gün artan şekillerde bilgisayarlara bağımlıdır. Küçük bir bilgisayar sorunu bile hayatımızı bozar ve ticari faaliyetlerimizi engeller. Sertifikalı bir bilgisayar teknisyenine danışmamız gereken yer burasıdır.

Yeni teknolojinin sürekli gelişmesiyle birlikte, bilgisayarlara casus yazılım saldırıları, virüs bulaşmaları, ağ sorunları ve diğer yazılım ve donanım arızaları gibi birçok teknik sorun da ortaya çıkıyor. Bu sorunları çözmek için hızlı ve verimli bir bilgisayar teknisyenine ihtiyacınız var.

Bir işletmenin tüm gidişatını bozan bir sorunla karşılaşmak gerçekten sinir bozucu ve bir an önce bilgisayarlarının bakıma alınması gerekiyor. İşletmeler her zaman hızlı ve güvenilir bilgisayar onarım hizmetlerine ihtiyaç duyduğunda Firmamız ile iletişime geçebilir ve hızlı bir şekilde problemin çözülmesi konusunda destek alababilirler .

Başa dön